Baner.

آموزش عکاسی


 

به صفحه دپارتمان عکاسی مرکز آموزش خانه صنعت و معدن خوش آمدید در این صفحه تلاش شده اطلاعات جامع و کاملی از حرفه عکاسی برای مخاطبان این رشته گردآوری شود شما می توانید با کلیک روی تیتر های زیر در هر زمینه اطلاعات مورد نظر خود را بدست آورید .

هنر عکاسی را بهتر بشناسید

 عکاسی ترکیبی از صنعت و هنر

بنا بر تعریف در این علم عکاس میکوشد با ترکیب علم شناخت اجزای دوربین و تاکتیک های نورپردازی تصاویر را زیبا تر از آنچه که هست به تصویر بکشد و یا از دیدگاه هنری ، تلاش عکاس ثبت لحظات و تصاویر الهام بخش با کمک علم شناخت فناوری دوربین و البته شناخت زیبایی های بصری و تصویری است.

گستره کاربرد این حرفه از استفاده شخصی یک علاقه مند برای داشتن عکس های خوب و جذاب از خود و اطرافیان شروع و به صنعت های مدرن مدلینگ ،تبلیغات ،خبرسازی و … ختم می شود.و این از جمله ویژگی های جذاب این رشته است که مخاطبین براساس نیاز و علاقه خود جایگاهشان از کاربرد این حرفه در زندگی خود را تعریف می کنند.

آموزش عکاسی برای شما جذاب است اگر…

اگر دوست دارید عکس های جذاب و زیبا از خودتون و اطرافیانتون در فواصل مختلف زندگی داشته باشید و خاطرات خودتون رو با تصاویر جمع آوری کنید این راه مناسب شماست.

اگراز ثبت زیبایی های پیرامنتون لذت می برید و احساس آرامش میکنید این راه مناسب شماست.

اگر دوست دارید با هنر شخصی برای خودتون کار و حرفه ای رو راه اندازی کنید این راه مناسب شماست.

و درنهایت اگر به دنبال یک زبان جدید برای بیان افکار و دیدگاهتون می گردید باز هم این راه مناسب شماست.

کاربرد رشته عکاسی

در سطح مقدماتی و شخصی:

علاقه مندان با این علم می توانند از این هنر برای داشتن عکس های حرفه ای و جذاب از خودشون و یا ثبت زیبایی های زندگی خود و به تصویر کشاندن مناظر استفاد ه کنند.البته امروزه وجود شبکه های اجتماعی بسیار جذاب و پرکاربردی مثل اینستاگرام و تلگرام و نقش اون ها در ارایه و به اشتراک گذاشتن عکس ها ،لذت وانگیزه خوبی برای این دسته از مخاطبان فراهم نموده است.

در سطح حرفه ای:

فارغ التحصیلان می توانند علاوه براستفاده شخصی، به صورت حرفه ای در صنعت های زیر فعالیت و کسب درآمد نمایند:

صنعت مدلینگ:

که عبارت است از فعالیت عکاسی در حوزه مد و فشن ،عکاسی پرتره و راه اندازی آتلیه.

صنعت تبلیغات:

استفاده از علم عکاسی برای به تصویر کشاندن مزیت های رقابتی محصولات و خدمات.

و دیگر شاخه خای عکاسی مثل عکاسی خبری ،عکاسی طبیعت،عکاسی ورزشی،عکاسی معماری و … .

سرفصل های آموزشی حرفه عکاسی

table

شناخت بهتر استاندارد آموزشی رشته عکاسی

 کارگاه عمومی عکاسی:

از جمله موارد آموزشی این کلاس می توان به شناخت دوربین های عکاسی و آموزش راه ادازی اولیه آنها و همچنین آموزش مفاهیمی همچون عمق میدان و کاربرد شاتر و دیافراگم در زیبایی و مفهوم یک عکس و … را نام برد. این بخش شامل کارگاه آموزشی برای یادگیری مفاهیم اولیه و اردوهای عکاسی برای تسط بر آموخته ها می باشد.

کارگاه عکاسی دیجیتال:

به کارگیری مفاهیم تکنیکی عکاسی برای ایجاد جلوه های بصری مناسب و همچنین آشنایی با شاخه های مختلف عکاسی مثل: عکاسی پرتره و مدلینگ،عکاسی معماری،عکاسی طبیعت،عکاسی خبری ، عکاسی تبلیغاتی و … نیز از جمله موارد آموزشی بی نظیر در این بخش می باشد.این بخش شامل کارگاه های آموزشی و اردوهای تخصصی عکاسی می باشد.

کارگاه نورپردازی با نور طبیعی:

شناخت مفاهیم به کارگیری نورهای طبیعی ، تکنیک های نورسنجی و اندازه گیری نور،عکاسی شبانه و عکاسی ضد نور از جمله مفاهیم این بخش می باشد.این بخش با برگزاری اردوهای آموزشی مختلف به هنرجویان آموزش داده می شود.

کارگاه نورپردازی در استدیو:

اصول به کارگیری نوردر آتلیه و ترکیب نورهای مصنوعی،آموزش عکاسی در آتلیه و عکاسی مدلینگ شامل موارد آموزشی این بخش می باشد.

کارگاه نقد عکس:

هنرجویان در این بخش از کلاس با برگزاری نمایشگاه از عکس های خود و بازبینی پروژه های موفق عکاسان در سطح بین الملل ،تحت نظر اساتید سعی در شناخت بهتر توانایی های خود و تکنیک های عکاسی دارند.حضور اساتید برجسته و عکاسان موفق سینمایی از جمله موارد جذاب این بخش خواهد بود.

نرم افزار فتوشاپ و لایت روم:

هنرجویان در این بخش برای اصلاحات رنگی و نوری و جمعا زیبایی بهتر عکس های خود به آموزش دو نرم افزار کاربردی این رشته یعنی فتوشاپ و لایت روم می پردازند.

بهتر انتخاب کنید

اگر احساس میکنید که هنوز این رشته رو کاملا نشناخته اید و نمی دونید برای آموزش و پیشرفت توی این رشته نیاز به چه توانایی هایی دارید ویا اینکه هنوز اطمینان ندارید که چه کلاس هایی برای شما کاربردی هست و یا هر سوال دیگر… می تونید با کارشناسای انجمن عکاسی مرکز صحبت کنید و از راهنمایی آنها استفاده کنید.برای این کار با شماره های مرکز در ساعات اداری تماس بگیرید و یا اینکه از طریق فرم زیر درخواست خودتون رو ثبت کنید.