23323099185141323917176347477127216201189

هر قدر به سوژه نزدیک می شویم، گرفتن عکس های واضح مشکل تر می شود . برای جلوگیری از لرزان یا محو شدن عکس های ماکرو از تکنیک های زیر استفاده کنید:

از یک سه پایه استفاده کنید. تمامی عکس های ماکروی طبیعت بی جان ، باید روی یک سه پایه ی سنگین گرفته شوند. نیاز به استفاده از یک عدد دیافراگم بالا (که سرعت شاترتان را کم می کند) ،در کنار نیاز به فوکوس دقیق ، دوربین روی دست را غیر عملی می کند. اگر لنز ماکروتان از تثبیت عکس پشتیبانی می کند، فعال کردنش می تواند به شما کمک کند، اما همچنان مشکل لرزش دوربین را خواهید داشت. اگر مجبورید لنز را روی دست بگیرید، مثلا در عکاسی از حیات وحش ،  از سرعت شاتری تند تر از آنچه مناسب است استفاده کنید.

ریموت کنترل شاتر یا تایمر . در عکاسی کلوزآپ،لرزش ها تشدید می گردند. برای به حداقل رساند لرزش ها و بهتر شدن وضوح ، از ریموت کنترل شاتر یا تایمر استفاده کنید. اگر دوربین تان از قفل آینه پشتیبانی می کند آن را هم فعال کنید.

فوکوس دقیق.می توانید از تکنیک های فوکوس دقیق در عکاسی از طبیعت بی جان با دوربین روی سه پایه بهره ببرید. سپس فوکوس خود را به آرامی تنظیم کنید تا دید زنده ی شما آن را شارپ نمایش دهد.

سوژه ی خود را ثابت کنید. در عکاسی ماکرو ، حتی کوچکترین حرکت ها بزرگنمایی می شوند. برای مثال، یک هواکش در اتاق می تواند گل را به مقدار کافی برای محو شدن تکان دهد. سوژه های تان را به چیزهای محکم ببندید تا ثابت شوند.

دوره آموزشی عکاسی(کلیک کنید)

درباره admin

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *